Penna — färdigVial — pulver
Retatrutide Penna 30 mg — Pepixfi
Viktminskning · Forskningspeptid

Retatrutide Penna

Triple-agonist · 99 %+ HPLC

Se alla våra labbanalyser7 batcher testade av oberoende labb · öppna rapporterna själv
1 999 kr

66,6 kr/mg · I lager · leverans 1–2 dagar

1

Beställ innan 15:00 så skickas ordern samma dag · Fri frakt över 1 000 kr · PostNord 1–2 arbetsdagar

NybörjarguidenHela guiden ↓

0veckorräcker vald penna
0kr/veckakostar kuren
En injektion i veckan. Dosen ställs på pennan.Bygg en hel kur →

Kort · Swish · krypto Neutralt paket, svenskt lager Svar i Telegram 9–21

Ingår: Förfylld penna med dosjustering · 5 pennkanyler · alkoholservetter · batch-COA

Administrering
SubQ · 5 pennkanyler ingår
Dosering
Ställs direkt på pennan
Förvaring
2–8 °C · ljusskyddat
Renhet
99 %+ HPLC · COA per batch
BeställSwish, kort eller bitcoin. Inget konto.
Packas i SverigeInnan 15:00 → samma dag. Neutralt paket.
1–2 arbetsdagarPostNord med spårning.
Ställ in dosenDirekt på pennans ratt.
Injicera5 pennkanyler ingår. Guiden finns nedan.

Dosering

Veckodos, hur länge varje penna räcker och vad kuren kostar — allt ur samma facit.

Nybörjarguiden för Retatrutide

Pennorna har fast dos per injektion — välj penna efter din veckodos.

Dos per klick
Räcker
0veckor
Kostnad
0kr/vecka
Per penna
1
Klicka fram

Pennan är förfylld — inget att blanda. 5 pennkanyler ingår.

2
Injicera under huden

Magen eller låret, . Tar tio sekunder.

3
Förvara i kyl

2–8 °C mellan doserna, ljusskyddat. Pennguiden med bilder finns i kunskapsbanken.

Räknat på en injektion i veckan. All information avser laboratorieforskning.

Dosering av Retatrutide Penna

Vanligt förekommande doseringsprotokoll i forskningslitteraturen. Räkna ut hur många enheter du drar upp med Nybörjarguiden ovan. Hela protokollet…

Vanligt förekommande doseringsprotokoll i forskningslitteraturen. Räkna ut hur många enheter du drar upp med Nybörjarguiden ovan. Hela protokollet med upptrappning och vanliga misstag finns i doseringsguiden för Retatrutide Penna.

Dos per injektionHur oftaDos på pennanKurlängdAdministrering
2 mg1 gång per veckaStälls på pennanVecka 1–4 (start)SubQ
4 mg1 gång per veckaStälls på pennanVecka 5–8 (upptrappning)SubQ
8 mg1 gång per veckaStälls på pennanUnderhållSubQ
12 mg1 gång per veckaStälls på pennanHögsta dos i studiernaSubQ

Pennan innehåller färdig lösning — dosen ställs in på ratten, inget dras upp med spruta.

Endast för forskningsändamål. Ej godkänt läkemedel och ej avsett för humant bruk.

Så använder du pennan

Ta fram pennanLåt den ligga i rumstemperatur någon stund om den kommer direkt ur kylen. Kontrollera att vätskan är klar och färglös — grumlig eller…
Innehåll30 mg/3 mL
Dos per injektion6 mg
Antal doser5
Nål32G pennkanyl
  1. Ta fram pennanLåt den ligga i rumstemperatur någon stund om den kommer direkt ur kylen. Kontrollera att vätskan är klar och färglös — grumlig eller missfärgad vätska ska inte användas.
  2. Sätt på en ny nålTa av pennans hylsa, torka av gummimembranet med en spritservett och skruva på en ny 32G pennkanyl rakt på. Ta av det yttre nålskyddet och spara det, och dra av det inre. Använd alltid en ny nål — en återanvänd nål är slö och kan täppas.
  3. Lufta pennanVrid ratten till det minsta läget, håll pennan med nålen uppåt och tryck in knappen tills en droppe syns i nålspetsen. Kommer ingen droppe: byt nål och gör om, högst sex gånger. Detta görs bara före den första injektionen ur en ny penna.
  4. Kontrollera dosenPennan är förinställd på 6 mg per injektion, vilket är en hel dos. Dosratten har ett läge: 6 mg. Vrid till dosfönstret visar 6 och tryck in. Du behöver inte räkna om något.
  5. Välj injektionsställeMage minst fem centimeter från naveln, framsida av låret eller baksidan av överarmen. Byt ställe varje gång så huden får återhämta sig. Rengör med spritservett och låt torka.
  6. InjiceraSätt nålen rakt in, tryck in knappen helt och håll kvar i minst sex sekunder efter att dosfönstret visar 0. Räkna långsamt — släpper du för tidigt får du inte hela dosen. Dra sedan ut nålen rakt ut.
  7. Ta av nålen och förvara pennanSätt på det yttre nålskyddet, skruva av nålen och lägg den i en punktsäker behållare. Låt nålen sitta kvar — då kan vätska läcka ut eller luft komma in. Sätt tillbaka hylsan. Oöppnad penna i kylskåp 2–8 °C. Efter första injektionen kan pennan förvaras i rumstemperatur upp till 28 dagar, skyddad mot ljus.

Hur länge räcker pennan och vad kostar det?

Pennorna har fast dos per injektion. Vid en injektion i veckan räcker varje penna lika många veckor som den har doser.

Pennorna har fast dos per injektion. Vid en injektion i veckan räcker varje penna lika många veckor som den har doser.

PennaInnehållRäckerKr per dosKr per månad
30 mg5 doser à 6 mg5 veckor400 kr1 732 kr

Välj pennan efter den veckodos du ligger på: protokollet ovan går från 2 mg upp till 12 mg per vecka, och pennorna har 6 mg per klick.

Fördelar & risker

Det forskningen visar, och det den inte visar.

Fördelar och biverkningar

+ Triple-agonist · ! Illamående, förstoppning eller diarré är vanligast i början och avtar oftast när dosen trappas upp långsamt

Retatrutide Penna (20 mg) är samma triple-agonist i en färdig injektionspenna. Levereras som färdig penna, klar att använda — ingen rekonstituering, ingen blandning behövs.

Fördelar

  • Triple-agonist — Retatrutide aktiverar GIP-, GLP-1- OCH glukagonreceptorn, den enda i klassen som träffar alla tre
  • Störst viktminskning i klassen hittills — fas 2-studien (NEJM 2023) visade upp till 24,2 % vid 48 veckor, mer än Semaglutide (~15 %) och Tirzepatide (~21 %)
  • Dämpar aptiten och saktar magsäckstömningen, så mättnaden håller längre mellan måltiderna
  • Doseras en gång i veckan subkutant — enkelt att hålla i ett schema
  • Färdig penna, klar att använda — ingen blandning, dosera direkt

Biverkningar

  • Illamående, förstoppning eller diarré är vanligast i början och avtar oftast när dosen trappas upp långsamt
  • Aptitlösheten kan bli så kraftig att för lågt matintag och muskeltapp blir en risk — ät protein
  • Puls och blodtryck kan stiga något
  • Fas 3 pågår ännu — substansen är inte godkänd som läkemedel någonstans

Om Retatrutide

Substansen, specifikationen och hur den står sig mot alternativen.

Vad är Retatrutide Penna?

Retatrutide triple-agonist i förfylld penna, 4mg/dos × 5 doser.

Retatrutide triple-agonist i förfylld penna, 4mg/dos × 5 doser.

Forskat användningsområde

Viktminskning, metabolisk hälsa. Förfylld för enkel dosering.

Varför denna penna?

Inget rekonstituerande. Klickdos. Full COA.

Specifikation

Molekylvikt 4731.5 Da · Sekvens Triple agonist · CAS-nummer 2381089-83-2 · Form Förfylld injektionspenna
Molekylvikt4731.5 Da
SekvensTriple agonist
CAS-nummer2381089-83-2
FormFörfylld injektionspenna

Vad ingår & kvalitet

Det som ligger i paketet, hur vi testar och hur du förvarar.

Vad ingår

1 × Retatrutide Penna förfylld injektionspenna (5 doser à 6 mg)
  • 1 × Retatrutide Penna förfylld injektionspenna (5 doser à 6 mg)
  • 5 × 32G pennkanyler
  • Alkoholservetter och förvaringsinstruktion
  • COA (analyscertifikat) finns på vår sajt — så läser du certifikatet

Renhet, förvaring och leverans

Varje batch testas med HPLC och masspektrometri av oberoende laboratorium — renhet 99%+ med fullständigt analyscertifikat. Oöppnad penna i kylskåp…

Varje batch testas med HPLC och masspektrometri av oberoende laboratorium — renhet 99%+ med fullständigt analyscertifikat. Oöppnad penna i kylskåp 2–8 °C. Efter första injektionen kan pennan förvaras i rumstemperatur upp till 28 dagar, skyddad mot ljus. Frys aldrig pennan.

Beställ innan 15:00 så skickas ordern samma dag, annars nästa arbetsdag. Därefter levererar Postnord på 1–2 arbetsdagar från svenskt lager. Neutralt paket utan logga eller innehållsbeskrivning. Fri frakt över 1000 kr. Se guiden för rekonstituering och förvaringsguiden.

Omdömen

Riktiga omdömen från verifierade kunder och vår öppna Telegram-grupp.

Vanliga frågor

Vanliga frågor om Retatrutide Penna

5 frågor — Behöver Retatrutide Penna blandas?, Vilken dosering används för Retatrutide Penna…

Behöver Retatrutide Penna blandas?

Pennan är förfylld med färdig lösning och ska inte blandas. Dosratten har ett läge: 6 mg. Vrid till dosfönstret visar 6 och tryck in. Se guiden längre ner för varje steg, från att sätta på nålen till hur länge du håller kvar knappen.

Vilken dosering används för Retatrutide Penna?

Vanligast i forskningslitteraturen är 2 mg 1 gång per vecka, vecka 1–4 (start). Se doseringstabellen ovan för fler protokoll. Peptiden är endast avsedd för forskningsändamål.

Hur förvaras Retatrutide Penna?

Oöppnad penna i kylskåp 2–8 °C. Efter första injektionen kan pennan förvaras i rumstemperatur upp till 28 dagar, skyddad mot ljus. Frys aldrig pennan.

Bästa pris — vad kostar Retatrutide Penna och ingår frakt?

Priset är 1999 kr med nål och färdig lösning. Det motsvarar ungefär 67 kr per mg. Frakt med Postnord kostar 59 kr, och är fri vid köp över 1000 kr. Beställer du innan 15:00 skickas ordern samma dag, annars nästa arbetsdag, och därefter tar leveransen 1–2 arbetsdagar från svenskt lager i neutralt paket.

Får jag analyscertifikat (COA)?

Ja. Varje batch testas med HPLC och masspektrometri av oberoende laboratorium, och renheten verifieras till 99 % eller högre. Labbanalyserna finns på vår sajt, pepixfi.com/analys, och intyget för din batch kan även begäras via Telegram eller mejl.

Köpa Retatrutide Penna online i Sverige — leverans, äkthet och kvalitet

Du beställer Retatrutide Penna direkt här på sidan — lägg i korgen och slutför i kassan. Vi lagerhåller i Sverige, så du handlar inte över gränsen…

Var köper man Retatrutide Penna i Sverige?

Du beställer Retatrutide Penna direkt här på sidan — lägg i korgen och slutför i kassan. Vi lagerhåller i Sverige, så du handlar inte över gränsen och paketet passerar aldrig tull. Priset är 1999 kr och du behöver inget konto för att beställa.

Är produkten äkta och håller den bra kvalitet?

Varje batch analyseras av oberoende laboratorium med HPLC och masspektrometri, och renheten verifieras till 99 % eller högre. Analyscertifikaten (COA) finns på vår sajt, pepixfi.com/analys — batch-specifika, inte generiska intyg. Intyget för just din batch kan du också begära via Telegram eller mejl före köp.

Snabb leverans — hur snabbt levereras Retatrutide Penna?

Beställ innan 15:00 så skickas ordern samma dag, annars nästa arbetsdag. Postnord levererar på 1–2 arbetsdagar inom Sverige efter avsändning. Paketet är neutralt — ingen logga, ingen innehållsbeskrivning på utsidan. Frakt kostar 59 kr och är fri vid köp över 1000 kr. Spårningsnummer mejlas när paketet lämnat lagret.

Vad ingår i leveransen?

Retatrutide Penna levereras som förfylld penna med 5 pennkanyler och alkoholservetter. Den är färdigblandad från fabrik och har inbyggd dosjustering — inget BAC-vatten att blanda. Du får alltid med förvaringsanvisning och åtkomst till batchens analyscertifikat.

Bästa pris — vad kostar Retatrutide Penna jämfört med andra?

Priset 1999 kr gäller 30 mg. Vi håller nere priset genom att sälja direkt utan mellanhänder och genom att lagerhålla i Sverige i stället för att skicka enskilda ordrar från utlandet. Det ger samma kvalitet till lägre pris än att beställa billigt från utlandet och riskera tull, långa leveranstider eller en produkt utan analyscertifikat. Se hela sortimentet sorterat efter pris, eller kategorin Viktminskning för alternativ i samma klass.

Jämför alla storlekar: Köpa retatrutide i Sverige — alla storlekar och priser

Passar ihop med Retatrutide

Samma renhetskrav, samma COA per batch, samma leveranstid.

Läs mer

Retatrutide Penna — fördjupad guide i kunskapsbankenDoseringskalkylator — räkna ut din blandningRekonstituering från A till ÖFler peptider för viktminskningAlla 64 peptider + tillbehör i lager
1 999 kr
Penna · 30 mg